O Dniu Patrona - 7 maja 2002

           W bieżącym roku zostały zorganizowane konkursy literackie, plastyczne, recytatorskie o tematyce sienkiewiczowskiej; wystawy poświecone Jego twórczości. A 7 maja uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii, której oprawę liturgiczną przygotowali uczniowie, nauczyciele we współpracy z księżmi i katechetami, a podczas której modliliśmy się przede wszystkim w intencji naszego Patrona, ale także w intencji całej społeczności Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu. Mszę św. celebrował i wygłosił okolicznościowe kazanie ks. Dziekan Stanisław Budzyński.
          Mamy wiele powodów do wdzięczności Bogu. Jednym z nich jest wyróżnienie jakie otrzymało nasze gimnazjum. W kwietniu bieżącego roku przyznano nam Znak Jakości Interkl@sa. Jest to honorowy tytuł przyznawany przez 12-osobową Kapitułę w Warszawie szkołom, które przygotowują swoich uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym. Nasze gimnazjum jest pierwszym w Polsce, które ma prawo do tego tytułu. Wszystko zaczęło się od jednego składkowego komputera kupionego osiem lat temu. Zbierali na niego wszyscy: uczniowie, rodzice i nauczyciele. Początki nie były łatwe, ale już obecnie mamy do dyspozycji 25 komputerów, dwa laptopy, aparat cyfrowy i projektor multimedialny. Komputer stopniowo stawał się niezbędnym narzędziem pracy i nauki, bez którego proces dydaktyczny byłby znacznie zubożony. I to na każdej lekcji. Regularne zajęcia z informatyki, które obowiązkowo obejmują już czwartoklasistów ze szkoły podstawowej, trwają aż do końca gimnazjum. Nie znaczy to, że przedszkolaki nie mają kontaktu z komputerem. Przeciwnie, u siebie w sali także mają takie urządzenie i korzystają z niego. Podobnie najmłodsi uczniowie klas I - III. Nauczyciele mają swobodny dostęp do pracowni internetowej i do komputera znajdującego się w bibliotece, też podłączonego do Internetu. Uczniom nie sprawia żadnego kłopotu redagowanie gazetki szkolnej z jej internetowym wydaniem. Ze strony internetowej szkoły można się dowiedzieć nie tylko o tym, czym żyje nasza szkoła, ale także poznać historię parafii i walory całej okolicy.
          Po Mszy św. odbyła się w szkole część artystyczna poświęcona Patronowi. Tym razem Była to inscenizacja "Sienkiewicz i rolki" przygotowana przez uczniów klasy IV b. Po inscenizacji - parada strojów bohaterów powieści i wręczenie nagród laureatom konkursów - zakończyły uroczystość.

Henryka Litwin


Ostatnia aktualizacja 25.07.2010