PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE

 

O Nas

„Dzieci najlepiej uczą się wówczas, gdy pomoże im się
samodzielnie odkrywać podstawowe zasady.”
P. Kline

Przedszkole Samorządowe Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu znajduje się na terenie województwa lubelskiego. Placówka prowadzi działalność opiekuńczo – wychowawczą dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Funkcjonuje w niej 5 oddziałów, w których pracuje 6 nauczycieli. Do dyspozycji dzieci jest także psycholog i logopeda. Poza podstawą programową odbywa się nauka języka angielskiego. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli dzieci biorą udział w licznych konkursach, programach edukacyjnych, wycieczkach.

Przedszkole otwarte jest w godzinach 7.00 – 15.00

W naszym przedszkolu propagujemy pogodne, radosne i beztroskie dzieciństwo. Tworzymy warunki do indywidualnego i wszechstronnego rozwoju. Każdemu dziecku stwarzamy szanse na miarę jego możliwości. Dążymy do tego, aby nasi wychowankowie osiągnęli gotowość szkolną i odnosili sukcesy w szkole.

 

BAZA PRZEDSZKOLA

Dla dzieci przygotowaliśmy 5 jasnych i przestronnych sal. Są one kolorowo urządzone i wyposażone w różnorodne zabawki i pomoce edukacyjne, sprzyjające radosnej i twórczej zabawie. W salach powstały kąciki tematyczne i stałe np. kącik przyrodniczy, kuchenny, fryzjerski, czytelniczy itp. Korzystamy także z Sali Zabaw, w której odbywają się zajęcia ruchowe.
W trosce o większy komfort naszych dzieci, obok budynku przedszkola powstał plac zabaw, który jest wyposażony w drewniane zestawy m.in. huśtawki, zjeżdżalnię, drabinki,
przeplotnie. Zachęca to dzieci do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Nasze Sale