O ZESPOLE

    Grabowiec jest to miejscowość w powiecie zamojskim, który ma ponad siedemset czterdziestoletnią historię, należał do tzw. Grodów Czerwieńskich. Po powstaniu styczniowym stracił prawa miejskie i współcześnie jest to typowa osada o charakterze rolniczym.
    Placówką oświatową gminy jest Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu, który tworzą: przedszkole samorządowe, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum ogólnokształcące, zasadnicza szkoła zawodowa oraz szkolne schronisko młodzieżowe.
    Do Rodziny Szkół Sienkiewiczowskich należymy od 1998 roku i od tej pory - w maju - co roku świętujemy Dzień Patrona. W 2013 roku obchodziliśmy jubileusz nadania imienia i z tej okazji wydana została okolicznościowa publikacja pt. „15 lat przyjaźni z Patronem”.
    Szkoła ma bogatą prawie stuletnią historię i ogólnopolskie sukcesy. Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu może pochwalić się: Krajowym Certyfikatem Szkoły Promującej Zdrowie oraz certyfikatami: "Lego", "Cogito", "Ago"; „Prowadzimy WF z klasą”; tytułem "Szkoły Odkrywców Talentów"; "Szkoły z klasą"; „Szkoły w Ruchu”; „Szkoły przyjaznej dla każdego”; medalem "60-lecia LZS". Nasza młodzież brała udział w projekcie: ,,Będziemy pamiętać – losy więźniarek z Zamojszczyzny w obozie w Ravensbrück”, w ramach którego wyjechała do Niemiec.
    W ogólnopolskich Zlotach Szkół Sienkiewiczowskich uczestniczymy od 1999 roku, czyli w bieżącym roku jest to już siedemnasty udział delegacji naszej szkoły w tej imprezie.


Teresa Goździejewska (autorka tekstu)