10

W dniu 16 kwietnia br. uczniowie klasy IV liceum ogólnokształcącego udali się do Krasnobrodu, aby przed obrazem Matki Boskiej Krasnobrodzkiej prosić o pomyślne zdanie egzaminów maturalnych oraz opiekę Matki Bożej na dalszą, dorosłą drogę życia. Uczniowie wzięli udział we Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Bogdan Nowicki. Wysłuchali również historii powstania Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie. Nie mogliśmy ominąć również Kapliczki na Wodzie, słynącej ze swoich leczniczych właściwości. Po Mszy Świętej obejrzeliśmy eksponaty w Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej. Następnie udaliśmy się do Kaplicy Świętego Rocha, wokół której krąży wiele legend i podań ludowych. Po stromych schodach młodzież kilkukrotnie pokonała trasę wokół kapliczki, wierząc w jej cudowne właściwości. W drodze powrotnej wstąpiliśmy również na wieżę widokową, podziwiając panoramę Krasnobrodu. Pielgrzymka do Krasnobrodu stanowiła doskonałą okazję do modlitwy i refleksji wśród piękna przyrody Roztocza a także do przyjemnego spędzenia czasu przez młodzież klasy IV LO, która 26 kwietnia opuści mury naszej szkoły.
        Opiekę podczas wyjazdu sprawowali: p. Anna Danilczuk – wychowawczyni klasy IV oraz ks. Bogdan Nowicki – nauczyciel religii w naszym liceum.