received 361320256879340

Uczniowie klas IV-VII naszej szkoły podstawowej brali udział w Ogólnopolskim Konkursie ,,Orzeł Matematyczny." Organizatorem konkursu jest Ogólnopolski Zespół Delta z siedzibą w Poznaniu.
       Konkurs jest przeprowadzany w grupach wiekowych, klasy III-IV, klasy V-VI, klasy VII-VIII. Udział uczniów w konkursach urozmaica program zajęć, poszerza wiedzę matematyczną, daje możliwość zdobywania nowych doświadczeń podczas rozwiązywania różnych typów zadań, jednocześnie popularyzuje naukę poprzez zabawę,  pozwala dokonać porównania poziomu wiedzy z rówieśnikami z terenu całej Polski.
       W konkursie wzięło udział 12 uczniów, wśród nich dwie uczennice uzyskały tytuł laureata. Są to Małgorzata Rachańska (kl. VII a) i Maja Skrzyńska (kl. VII b).Pozostali uczestnicy otrzymali dyplom uznania za udział w konkursie.