Międzygminny Turniej Miączyn

11 kwietnia br. delegacje naszych uczniów wzięły udział w Międzygminnym Turnieju Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia i Szkodliwości Nałogów. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa w Miączynie wraz z Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Urzędzie Gminy Miączyn. Celem turnieju było: promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie zainteresowań problematyką prozdrowotną, propagowanie wiedzy na temat szkodliwości uzależnień, przeciwdziałanie uzależnieniom, kształtowanie postawy wzajemnej życzliwości i współpracy w zespole. Turniej był podzielony na dwie grupy wiekowe: kl. I – IV i V – VIII. Rywalizowało 10 trzyosobowych drużyn z pięciu szkół. W turnieju wzięło udział 30 uczniów.Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Młodsza w składzie: Mateusz Prokop z klasy IIa, Iga Steć z klasy IIIa, Julia Szady z klasy IV. Grupa starsza reprezentowana była przez: Alicję Bednarczyk z klasy VIa, Anitę Kaczmarę z klasy VIIb, Karolinę Jakubowską z klasy VIII.
   Turniej składał się z pięciu konkurencji: ustnych i pisemnych. Były  to konkurencje polegające na wykazaniu się wiedzą z zakresu zdrowego stylu życia i profilaktyki uzależnień, przygotowane w formie:  burza mózgów  na temat zdrowego stylu życia, testu wiedzy o zdrowym stylu życia i szkodliwości nałogów, pytań typu prawda czy fałsz, zawierających ww. tematykę, krzyżówki profilaktycznej, zaprezentowania plakatu pt.: Żyję zdrowo, bo nie ulegam nałogom!

W kategorii klas V-VIII nasza grupa po dogrywce o pierwsze, zajęła  ostatecznie drugie miejsce. Zwycięzcy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe, ufundowane przez Gminę Miączyn.  Wszystkim uczestnikom turnieju wręczono dyplomy i drobne upominki za udział. Uczniów do turnieju przygotowywali nauczyciele:  Zofia Bednarczuk,  Jolanta Sieczkowska, Jarosław Kudyba.