DSC05054

29 lutego br. uczniowie z klas I-III wybrali się na wycieczkę do Remizy Strażackiej w Grabowcu na spotkanie ze strażakami. W siedzibie straży dzieci zostały serdecznie przywitane przez strażaków, którzy czekali na ich przyjście. Podczas wizyty dzieci mogły zapoznać się z zawodem strażaka, z zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Dowiedziały się również, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa. Wielką atrakcją okazał się wóz strażacki i sprzęt pożarniczy. Dzieci  mogły wsiąść dosamochodu strażackiego, poznać jego niezbędne wyposażenie. Uczniowie obejrzeli  sprzęt gaśniczy i strój w jaki ubierają się strażacy do akcji. Zwiedzali  także pomieszczenia znajdujące się w remizie.