1

22 lutego przybył do naszego przedszkola niecodzienny gość - mama naszego przedszkolaka, pani Sylwia Kwietniewska, która z zawodu jest pielęgniarką. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam, czym zajmuje się pielęgniarka, na czym polega jej praca. Pani Sylwia zaprezentowała dzieciom przedmioty niezbędne do wykonywania tego zawodu. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć: strzykawki, bandaże, ciśnieniomierz, pulsoksymetr i stetoskop. Dzieci mogły posłuchać bicia serca, zabandażować nogę lub rękę swojego kolegi. Pokonały lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogaciły i utrwaliły wiadomości na temat sposobów dbania o swoje zdrowie. Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za wizytę i poświęcony czas.