img 20231220 105449

W ramach zajęć języka polskiego zainspirowani lekturą „Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy uczniowie klasy IV wzięli udział w lekcji kleksografii, która „(…) polega na tym, że na arkuszu papieru robi się kilka dużych kleksów, po czym arkusz składa się na pół i kleksy rozmazują się po papierze, przybierając kształty rozmaitych figur, zwierząt, postaci. (…)”.

Uczniowie świetnie się bawili, dorysowując poszczególne elementy do powstałych kleksów oraz nadając im tytuły.

Ponadto w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Polak ma essę!” uczniowie wykonali zadanie pt. „Zakleksowane przysłowia”, które polegało na odkleksowaniu prawidłowych przysłów oraz wyjaśnieniu ich znaczenia.

Oto efekty ich pracy.