100 0747
 
     W poniedziałek 20 listopada br. uczniowie klas 2a, 2b, 3a i 3b pod opieką wychowawców uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.                                    
   Muzeum Bombki Choinkowej to tysiące ręcznie wykonanych bombek. Na stanowiskach z choinkami z różnych części świata i epok, można zobaczyć udekorowane choinki w stylu: amerykańskim, francuskim, norweskim czy staropolskim. Dzieci podziwiały kolekcję bombek, znajdujących się w specjalnych gablotach m.in. te przysłane z firm produkujących bombki w całej Polsce, kolekcję kwiatową, wykonaną na specjalnie zamówienie dla firmy z USA, kolekcję jaj Feberge dla firmy z Danii, bombki z logo firm, perełki architektury regionu, bogatą kolekcję wzorów, która co roku zyskuje nowe egzemplarze. Na szczególną uwagę zasługuje kolekcja upamiętniająca dwusetną rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena oraz bombka z osobistym podpisem Jurka Owsiaka, przygotowana na akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
    Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali poszczególne etapy powstawania ozdób choinkowych, od formowania i nadawania kształtu po malowanie i dekorowanie. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło dzieciom samodzielne malowanie bombki, którą wykonały na specjalnie przygotowanych warsztatach. Na zakończenie pobytu w muzeum wszyscy uczestnicy wycieczki mogli kupić ozdoby w firmowym sklepie, a każdy z uczestników otrzymał również pamiątkę ze swoim imieniem.
    Pobyt w muzeum oraz oglądanie pięknych i niepowtarzalnych bombek, wzbudza podziw i wywiera ogromne wrażenie nie tylko na dzieciach, ale i na dorosłych, przywołuje wspomnienia z dzieciństwa oraz pozwala poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
 

Galeria