20231117 084049

    17 listopada br. obchodziliśmy  XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ang. World Multiplication Table Day). Jest to bezpłatna akcja edukacyjna, która ma na celu utrwalenie umiejętności szybkiego mnożenia. Dzięki niej w nietypowy sposób uczniowie mogli powtórzyć sobie materiał, przyswoić go lub uzupełnić, w zależności od tego, na jakim poziomie znajomości tabliczki mnożenia się znajdują.

    W naszej szkole uczniowie klas IV-VII włączając się do akcji wykorzystali karty Grabowskiego, łamigłówki, bystrzyki oraz inne materiały doskonalące sprawność rachunkową w zakresie znajomości tabliczki mnożenia oraz dzielenia. Uczniowie w ramach rozgrzewki pracowali w grupach oraz indywidualnie. Następnie zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów otrzymali tytuł ,,Eksperta Tabliczki Mnożenia". Do egzaminu przystąpiło łącznie 99 uczniów z klas IV-VII i 47 uzyskało tytuł eksperta.
    Nadrzędnym celem akcji jest propagowaniezabawowej formy nauczania-uczenia się. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji, fajnej zabawy.
    Organizacją akcji zajęły się nauczycielki matematyki: p. Marzena Salińska i p. Dorota Zapalska
 

Galeria