DSC04310
     
       W przeddzień 105. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę społeczność naszego Zespołu Szkół uczciła Narodowe Święto Niepodległości. W programie obchodów znalazła się część artystyczna wykonana przez uczniów kl. 2a i 3b szkoły podstawowej, a przygotowana przez panią Elżbietę Pomazankę i pana Jarosława Kudybę, podczas której wybrzmiało, jak ważna jest wolna Ojczyzna i patriotyzm. Dzieci z oddziału „Starszaków" zaprezentowały układ taneczny „Dla Niepodległej" przygotowany przez panią Alę Bochniak i panią Elżbietę Sorokę. Kolejnym punktem było wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych m.in. „Piechoty", „Pierwszej Brygady". O godz. 11.11 w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu" zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego". Nad oprawą muzyczną czuwał pan Karol Chilewicz, dekorację przygotowała pani Magda Steć.
     Na Rynku Wielkim w Zamościu w Biegach Listopadowych brała udział nasza drużyna sportowa z kl. 4-8 sp. i liceum. W godzinach wieczornych grupa młodzieży na czele z panem Wojciechem Hołosyniukiem i panem Krzysztofem Karczmarzem wyszła na szlak 12 km XVI Rajdu Niepodległościowego, którego trasa biegła od Horyszowa przez Zawalów, Czartorię i Grabowiec, przewodnikiem był pan Waldemar Greniuk. Tradycyjnie rajd zakończył się wspólnym ogniskiem na Błoniach pod Grabowiec Górą, przygotowanym przez pana Wojciecha Widymę.
 
      Następnego dnia uczestniczyliśmy we Mszy św. za Ojczyznę, przy okazji której nasi uczniowie wystąpili również z częścią artystyczną, przybliżając zgromadzonym w kościele tematykę niepodległościową.
 

Galeria