DSC04105

19 października uczniowie klas I-III mieli okazję obejrzeć w szkole przedstawienie o przygodach Koziołka Matołka w wykonaniu aktorów Agencji Artystycznej ,,Artconcept" z Radomia. Po spektaklu aktorzy wprowadzili dzieci w świat przysłów o kozie, które były wytłumaczone w przystępny sposób i uczyły prawidłowych zachowań, takich jak: współdziałanie w grupie, słuchanie poleceń nauczycieli i rodziców, koleżeństwo, zachowanie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Następnie odbył się egzamin kowalski. Uczniowie przebrani w fartuchy, zaopatrzeni w młotki i podkowy podkuwali Koziołka Matołka. Został również przeprowadzony quiz, w którym dzieci utrwaliły sobie tytuły niektórych książek Kornela Makuszyńskiego.