img 20231002 095431

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest co roku 29 września. Wydarzenie zapoczątkowano w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką tego nietypowego święta została wybitna pisarka Janina Porazińska, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach, a data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.
    W naszej szkole, dzięki współpracy nauczycieli języka polskiego i biblioteki, uczniowie również wzięli udział w akcji i czytali wybrane przez siebie fragmenty książek: klasa 4 – „Dżok legenda o psiej wierności" Barbara Gawryluk, klasa 7 - Antoine de Saint - Exupery „Mały Książę", klasa 8 – „Harry Potter i kamień filozoficzny" J. K. Rowling.

Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo oraz znajomość gramatyki i ortografii, a przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Dlatego warto obchodzić takie święto każdego dnia.