Jak niebieskie motyle fruwające do gwiazd,

zabierz nas choć na chwilę, odczarować swój świat.

O czym myślisz, co czujesz kiedy jesteś wśród nas –

pozwól nam malować swój świat!"

0001

    2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia organizowana jest akcja „Zaświeć się na niebiesko", która polega między innymi na niebieskiej iluminacji budynków na znak solidarności i jedności z osobami z autyzmem i ich rodzinami.

     Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami  w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba jest indywidualnością, nie ma dwóch takich samych osób  z autyzmem.

     4 kwietnia bieżącego roku obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu w grupie pięciolatków. Na znak solidarności z osobami z autyzmem przedszkolaki założyły ubrania w kolorze niebieskim. Rozmawialiśmy o tym, czym jest autyzm oraz o tym, że osoby z autyzmem, mogą odbierać świat w inny sposób niż większość z nas. Dzieci wspólnie ułożyły z puzzli hasło AUTYZM oraz wykonały pracę plastyczną „Niebieska żarówka".  Nasze przedszkolaki wiedzą, że pomimo różnorodności umiemy żyć i bawić się razem.

     Dzieci świętowały Dzień Autyzmu wraz z p. Mirosławą Panas, p. Dorotą Diduch, p. Arletą Margol.

Galeria