1679908121100

     20 marca br. uczniowie liceum pojechali na wycieczkę do Warszawy.

   Pierwszym punktem programu był spektakl w Teatrze Scena Współczesna   pt. „Dzieła wszystkie Szekspira". Była to żartobliwa prezentacja wszystkich 37 dramatów największego dramaturga wszech czasów. Trzech aktorów bawiło  publiczność, żonglując cytatami, streszczeniami fabuł i odwołaniami do stereotypowej znajomości Dzieł Szekspira. Hip-hopowy „Otello", „Makbet" po góralsku, „Hamlet" w trzyminutowej wersji oraz „Romeo i Julia" w wykonaniu samych mężczyzn. Uczniowie byli  wciągani do akcji, nieustannie prowokowani przez aktorów do wspólnej zabawy. Spektakl bawił ucząc i uczył bawiąc, nie było czasu na nudę.

    Po intelektualnej uczcie grupa udała się na Starówkę, gdzie wraz z przewodnikiem poznała zabytki Warszawy.  Podczas spaceru młodzież zobaczyła: Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski z zewnątrz, Bazylikę Archikatedralną, Kanonię, taras widokowy, Rynek Starego Miasta, Pomnik Syrenki, Barbakan i Mury miejskie, Pomnik Małego Powstańca, Pomnik Kilińskiego.

   Następnie przewodnik poprowadził młodzież Krakowskim Przedmieściem  opowiadając historię kolejnych zabytków i ważnych punktów Warszawy: kościoła św. Anny, pomnika Adama Mickiewicza, Pałacu Prezydenckiego, Hotelu Bristol, pomnika Mikołaja Kopernika, Uniwersytetu Warszawskiego, kościoła św. Krzyża.

    Dalej pan przewodnik poprowadził grupę na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie uczniowie zobaczyli zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Wspaniałą lekcję historii licealiści zakończyli w Ogrodzie Saskim. Następnie wycieczka udała się do Złotych Tarasów, gdzie zaplanowano przerwę obiadową.

    Ostatnim punktem programu była wystawa BODY WORLDS na czwartym piętrze w Pałacu Kultury i Nauki.  Wystawa inspirującą do życia z zachowaniem witalności oraz pełni sił, umożliwiła młodzieży odkrywanie ludzkiej anatomii, fizjologii jak i zdrowia. Uczniowie zobaczyli ponad 150 prawdziwych eksponatów ludzkich ciał, które przedstawiały potencjał ludzkiego ciała w ruchu, jego anatomiczną formę oraz złożoność funkcji. Zobaczyli działanie ludzkiego ciała, gdy jest zdrowe i poznali sposoby zwalczania zagrażających życiu chorób. Wystawa inspirowała do dbania o siebie i swoją kondycję. Obok siebie zaprezentowano narządy zdrowe oraz chore, dzięki czemu można było zobaczyć, jak styl życia wpływa na organizm.

   Wycieczka była bardzo udana. Młodzież licealna poznała wiele ciekawych informacji dotyczących Warszawy, zobaczyła najpiękniejsze i najważniejsze miejsca naszej stolicy, a słoneczna pogoda była wspaniałym dodatkiem; do Grabowca uczniowie dotarli późną nocą.

Galeria