fot

    Dnia 17 marca 2023r., obchodziliśmy w naszej szkole dzień Św. Patryka. Podczas lekcji języka angielskiego, uczniowie zapoznali się z postacią Świętego, a także ze zwyczajami związanymi z tym bardzo popularnym, obchodzonym na całym świecie, festiwalem.

    Kult św. Patryka do dzisiaj jest bardzo żywy w samej Irlandii, która uważa go za swojego głównego patrona, a także w niektórych miejscowościach we Francji. Emigranci irlandzcy jego kult rozpowszechnili w Ameryce Północnej i w Australii. Trójlistna koniczyna jest symbolem Irlandii. Św. Patryk posługując się tą rośliną tłumaczył Irlandczykom tajemnicę Trójcy Przenajświętszej.

    Dzień Św. Patryka był również wspaniałą okazją, aby zaznajomić się z kulturą, muzyką i historią niezwykłego kraju, jakim jest Irlandia. Aby uświetnić ten dzień, uczniowie ubrali się na zielono. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.

     Dodatkowo uczniowie naszej szkoły przygotowali okolicznościowe plakaty i lapbooki, które przez kilka kolejnych dni zdobiły nasz korytarz i były źródłem wiedzy o Irlandii dla innych uczniów.

Galeria