4CA4B58D EFFF 439E 8DAE 6E11248E07AB

06 marca odbyło się spotkanie uczniów klas młodszych z pielęgniarką, asystentką szkolnego stomatologa, panią Katarzyną Chmielowiec. Spotkanie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczniów, że stan ich zdrowia w dużej mierze zależy od nich samych. Pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie swoje i innych. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy prawidłowo szczotkować zęby, jak należy się odżywiać, aby być zdrowym, w jaki sposób zapobiegać infekcjom, jakie znaczenie dla naszych organizmów ma ruch i uprawianie sportu. Pani Katarzyna Chmielowiec wyjaśniła też, jak ważne jest przestrzeganie higieny, przypomniała o właściwym korzystaniu z urządzeń sanitarnych. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pogadanki i zadawały pytania. Zdobyły wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym.