schronisko 5

    W  Zamościu znajduje się miejsce, gdzie schronienie, w tym pożywienie i odrobinę ciepła znajduje wiele porzuconych zwierząt, przywiezionych w wyniku interwencji, po śmierci właściciela lub porzuconych.

     W związku z tym, że  17 lutego przypadał Międzynarodowy Dzień Kota, nasza szkoła postanowiła zaangażować się w pomoc dla mieszkańców schroniska.

     Opiekunowie Samorządu Szkolnego zorganizowali akcję POMOCY ZWIERZAKOM  ZE  SCHRONISKA  W  Zamościu . W dość krótkim czasie trwania zbiórki społeczność szkolna okazała dużo serca  i do szkoły trafiła karma sucha i mokra dla kotów i psów.  22 lutego do schroniska została dostarczona pomoc dla naszych przyjaciół.

     Pomaganie zwierzakom jest jedną z najprostszych form pomocy , w jaką możemy zaangażować dzieci i młodzież. Daje poczucie  satysfakcji, że są rzeczy ,które od nich zależą, min. poprawa, choć chwilowa warunków życia w tym miejscu.

      Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom  za wzięcie udziału w akcji i pokazanie dzieciom, że dzielenie się tym co mamy do dobry nawyk !!!

      A jak wyglądało odebranie prezentów przez jednego z przedstawicieli mieszkańców Schroniska można zobaczyć na  jednym ze zdjęć ?

                                                                                                                                  Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego