319812942 867793757594728 4426958458790312058 n
 
    Dnia 16 grudnia br. „Radosna sala zabaw" wypełniła się bogato zastawionymi stołami rękodzieła oraz zapachem pierniczków. Podczas kiermaszu można było nabyć za niewielką opłatą piękne, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne oraz drobne upominki dla najbliższych i dzięki temu wesprzeć lokalne inicjatywy. Tego rodzaju przedsięwzięcie jest doskonałym rodzajem podtrzymywania tradycji świątecznych jak również integracji rodzinnej, gdyż stroiki i ozdoby niejednokrotnie tworzone były w domach wspólnie z rodzicami. Atrakcją kiermaszu okazały się również choinki, bombki, gwiazdki wydrukowane techniką 3D przez nauczyciela techniki pana Wojciecha Widymę. Organizacją kiermaszu zajęły się pani Magda Steć pod kierunkiem której uczniowie klas szkoły podstawowej tworzyli swoje rękodzieło na zajęciach plastycznych oraz pani Monika Ogórek, która tworzyła stroiki podczas zajęć świetlicowych.

     Serdeczne podziękowania składamy pani Zofii Greniuk, która poświęciła swój czas i wraz z klasą ósmą, pomagała nam w przygotowaniu ozdób świątecznych.

     W tym roku zebrane pieniądze w wysokości 1335 zł zostaną przeznaczone na rozbudowę hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych.

     Kiermasz to również doskonalenie kompetencji społecznej i obywatelskiej, rozwijanie również świadomości, że ktoś jest w potrzebie a poczucie przyjemności z dawania innym jest bezcenne i ponadczasowe. Wszystkim, którzy włączyli się w organizację kiermaszu: dzieciom, rodzicom, nauczycielom bardzo serdecznie dziękujemy.

     Organizatorki kiermaszu Magda Steć, Urszula Kwiatkowska wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu.

Galeria