IMG20221124131638

   Od zawsze w naszej szkole kultywowane i podtrzymywane są przepiękne polskie tradycje i obrzędy. Ucząc języków obcych nie zapominamy jednak o ciekawych tradycjach i zwyczajach związanych z innymi kulturami i krajami.

   24 listopada uczniowie podczas lekcji języka angielskiego poznali tradycje i zwyczaje związane ze Świętem Dziękczynienia.

   W ramach akcji What are you thankful for? (Za co jesteś wdzięczny?) stworzyliśmy nasze wspólne The Thankful Tree. Każdy liść zawiera podziękowanie za rzeczy duże, mniejsze i te najmniejsze w naszym życiu. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem czego dowodem jest wyjątkowo barwne drzewo, na którego gałęziach rozwinęło się bardzo wiele „wdzięcznych liści” zawierających przeróżne podziękowania w języku angielskim: za pomoc, nowych przyjaciół, rodzinę, miłość, super oceny i wiele innych. Wszystkim tym, którzy zaangażowali się w happening - a big THANK YOU!

   Święto Dziękczynienia stało się dla uczniów liceum nie tylko okazją do poszerzenia swoich zainteresowań w zakresie wiedzy o krajach anglojęzycznych, ale również możliwością refleksji nad tym za jak wiele możemy być wdzięczni.

   Aby wszystkim uczniom przybliżyć historię oraz tradycje amerykańskiego Święta Dziękczynienia, licealiści przygotowali wirtualny pokój niespodzianek. Zachęcamy do wzbogacenia wiedzy i dobrej zabawy. Link do pokoju poniżej.

POKÓJ NIESPODZIANEK

Galeria