DSC02221

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Dlatego, podobnie jak w ubiegłych latach, w dniu 8 listopada uczniowie klas I-III  przystąpili do ogólnopolskiej  akcji ,,Śniadanie daje moc". Wspólne śniadanie zorganizowane w klasach stworzyło możliwość rozmowy kierowanej przez wychowawców  klas, na temat znaczenia zdrowego odżywiania się oraz spożywania najważniejszego posiłku dnia, jakim jest śniadanie. Uczniowie wymieniali się uwagami na temat porannych posiłków, jak to wygląda w ich własnych domach. Przyniesione kanapki były zdrowe, smaczne i pożywne.  Podczas spożywania wspólnego śniadania, w każdej klasie zwracano uwagę nie tylko  na wartości odżywcze, ale  i na kulturę jedzenia. Celem programu było zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania.