1

   Tuż przed końcem października, w ramach podsumowania cyklu lekcji poświęconych „Akademii pana Kleksa”, w klasie IV a odbył się zlot sobowtórów słynnego profesora Ambrożego Kleksa.  Uczniowie z dużą dozą humoru podeszli do tematu, bo to, co liczyło się najbardziej to świetna zabawa.

   Na uczestników zlotu czekało wiele atrakcji, m.in. udział w zajęciach, które zazwyczaj prowadził w swojej akademii pan Kleks. I tak najpierw odbyła się lekcja przędzenia liter,
w ramach której wszyscy uczniowie nawlekali na sznurek literki, tworząc z nich imiona, nazwiska i przezwiska bohaterów książki. Następnie odbyła się lekcja kleksografii. Na czym polegała ta lekcja ? To proste!

   „Kleksografia polega na tym, że na arkuszu papieru robi się kilka kleksów, a potem arkusz składa się na pół i kleksy rozmazują się na papierze, przybierając kształty rozmaitych figur, zwierząt, postaci. Do nich dopisujemy odpowiednie historyjki (…).” ( J. Brzechwa)

   Dla wszystkich sobowtórów szalonego profesora przygotowano także słodki poczęstunek. Organizator zlotu zadbał o to, by na stołach pojawiły się kolorowe szkiełka,
z których pan Kleks tworzył niesamowite potrawy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zlotu pozowali do wspólnej fotografii oraz otrzymali certyfikaty przyznające im tytuł „Przyjaciela akademii”.

   Wszyscy czwartoklasiści, którzy wzięli udział w tym nadzwyczajnym wydarzeniu, mogli choć na chwilę przenieść się w magiczny świat Ambrożego Kleksa. Uczniowie świetnie się bawili, a przy okazji utrwalili znajomość lektury.  

Galeria