IMG 20220927 182656

   Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi nauczycielami języków obcych świętowali Europejski Dzień Języków Obcych. Szkolne korytarze przystrojono powitaniami w wielu językach krajów Europy. 

   Dzieci z przedszkola kolorowały flagę Wielkiej Brytanii oraz rozpoznawany na całym świecie czerwony piętrowy autobus. Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w projekcie „Portret królowej Elżbiety II", którego efektem było powstanie księgi portretów. Klasy czwarte nagrały piosenkę „Panie Janie" w pięciu językach, klasy szóste poznawały elementy kultury i historii krajów anglojęzycznych, a klasa ósma obejrzała film z koronacji królowej Elżbiety II i rozmawiała o dawnym i obecnym kształcie monarchii.

  Uczniowie liceum swoje klasy zamienili w miejsca podróży po Europie. Przygotowali sale, w których można było poczuć się jak w stolicach największych europejskich państw- Anglii, Niemczech czy Włoszech. W magiczną podróż zaproszono uczniów klas młodszych oraz uczniów ze świetlicy szkolnej. Zwiedzając Anglię, Niemcy i Włochy uczniowie szkoły podstawowej mogli spróbować dań charakterystycznych dla każdego państwa. Mogli napić się angielskiej herbaty z mlekiem, spróbować włoskiej pizzy, niemieckiej czekolady lub przysmaku Misia Paddingtona- tostów z marmoladą. Nie zabrakło również wiedzy na temat kultury, historii czy geografii krajów Europy. Chętni mogli skorzystać z niepowtarzalnej okazji na pamiątkowe zdjęcie osobistościami ze świata. 

  „Panie Janie w 5 językach" w wykonaniu uczniów klas 4a i 4b: https://youtu.be/f3K6k3Q3e4c

Galeria