fot

16 września 2022 r. uczniowie klas I - III oraz IV – VIII naszej szkoły spotkali się z funkcjonariuszami Posterunku Policji w Miączynie. Głównym celem spotkań było poszerzenie kompetencji uczniów w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w różnych sytuacjach szkolnych, w domu kiedy jesteśmy sami, podczas wspólnych zabaw. Policjanci podkreślali, że każdy z nas bez względu na to czy jest kierowcą, pieszym, czy porusza się na rowerze, rolkach, czy hulajnodze elektrycznej, jest równoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego.

Panowie policjanci poruszyli także zagadnienie cyberprzemocy i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Dodatkowym tematem spotkania dla klas starszych były także używki i substancje psychoaktywne, a dokładniej ich negatywny wpływ na organizm człowieka.