DSC01784

    2 czerwca 2022 r. nauczyciele języka angielskiego zorganizowali VII już edycję Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa mogliśmy gościć w naszej szkole uczniów 4 szkół: Zespołu Szkół Publicznych im. Tadeusza Kościuszki w Wojsławicach Kolonii, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Miączynie, Szkołę Podstawową im. H Sienkiewicza w Komarowie Osadzie oraz uczennice Szkoły Podstawowej im. Ignacego Mościckiego w Skierbieszowie. Wśród reprezentantów naszej szkoły znalazło się 6 reprezentantów.

      Komisja konkursowa wyłoniła po troje laureatów w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie uczniów klas I-III zwyciężył zespół składający się z uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Komarowie Osadzie. Drugie miejsce zajął nasz reprezentant Albert Chilewicz, a na trzecim miejscu uplasował się duet z Komarowa Osady- Oliwia Bardzińska i Weronika Szyprowska. 

Wśród uczniów klas IV- VI najpiękniej zaśpiewała uczennica szkoły podstawowej w Skierbieszowie- Julia Muda. Na drugim miejscu znalazły się dziewczyny z Wojsławic- Helena Jasiuk i Alicja Białek. Trzecie miejsce wyśpiewała Martyna Winiarska, reprezentantka naszego Zespołu Szkół. Jury, w składzie Marta Wybraniec, Dominik Kordyś i Tadeusz Makuch, przyznało również specjalne nagrody - vouchery do studio Orange- dla Pauliny Bil (SP Komarów Osada), Leny Zielińskiej (SP Wojsławice) oraz Aleksandry Krosman ( SP Komarów Osada).

      Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, ale też możliwość nagrania swoich piosenek w Studio Orange Gminnego Ośrodka Kultury w Grabowcu. Gościnnie konkurs otworzyła nasza absolwentka Oliwia Adamczuk, która wielokrotnie była zwyciężczynią poprzednich edycji.

Galeria