SMOVE 0051

fot. Dominik Kordyś

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”
                                                     Janusz Korczak

            W środę, 1 czerwca, świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Dziecka. Warto wiedzieć, że ten dzień został ustanowiony w 1954 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. W Polsce Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest od 1950 r. w dniu 1 czerwca. Od 1994 r. tego dnia w Warszawie obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży.

            Tego dnia wszyscy uczniowie z klas I – VIII szkoły podstawowej, uczniowie liceum, a także dzieci z Ukrainy wspólnie bawili się na pikniku w Dańczypolu. Na dzieci, zarówno te małe jak i duże, czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez dyrekcję i nauczycieli naszej szkoły, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Grabowcu. Wśród tych atrakcji znalazły się: fotobudka, malowanie twarzy, puszczanie baniek, skręcanie balonów, gry i zabawy, rozgrywki sportowe, konkursy z nagrodami oraz gra terenowa. Ponadto dzieci mogły zaprezentować się podczas występów artystycznych – chętnych nie brakowało!

         Starsi uczniowie dotarli do Dańczypola pieszo, młodsi przyjechali na miejsce autobusem szkolnym. Dańczypol wypełnił się muzyką i śmiechem dzieci. Czas spędzony na świeżym powietrzu, w ruchu i na dobrej zabawie, zaostrzył wszystkim apetyt. Na każdego więc czekała kiełbaska z grilla, gorący bigos oraz wata cukrowa. Dyrektor szkoły, pani Elżbieta Widyma, wszystkim dzieciom złożyła życzenia. Nie zapomniał o nich także wójt gminy Grabowiec, pan Bartosz Popek, który odwiedził ich na pikniku, złożył im życzenia i wręczył słodycze. Dużym wsparciem przy organizacji pikniku był dla nas sołtys Dańczypola, pan Zbigniew Czerwonka, któremu składamy ogromne podziękowania.

            To był wyjątkowy dzień, który dostarczył wszystkim wielu emocji. Wszystkim uczniom naszej szkoły, a także dzieciom z Ukrainy życzymy, by każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka.

Galeria