„Grabowiec i okolice w czasach II wojny światowej"

IPNlogo

Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu zaprasza uczniów klas VII i VIII oraz liceum naszej Szkoły do wzięcia udziału w Regionalnym Konkursie Historyczno– Literackim „Grabowiec i okolice w czasach II wojny światowej", który będzie trwał od  1 marca do 30 kwietnia 2022 roku.

Konkurs ten został objęty Honorowym Patronatem Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie.

Celem konkursu jest m.in. kształtowanie świadomości narodowej młodzieży, zachęcanie do podejmowania samodzielnych poszukiwań badawczych, pobudzenie zainteresowania przeszłością mikroregionu, rozwijanie szacunku do przeżyć i dorobku poprzednich pokoleń oraz kształtowanie postawy patriotycznej wśród młodzieży.

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Konkursu. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka polskiego i historii.

kon.reg