foto

   W dniu 30 września br., z okazji Dnia Chłopaka, uczniowie klas IV, wraz ze swoimi wychowawczyniami, panią Beatą Jaworską i panią Marzeną Salińską, wybrali się do kina w Zamościu na film zatytułowany „Jak rozmawiać z psem?”. Wspólny wyjazd był dla uczniów nie tylko doskonałą okazją do nawiązania bliższych relacji z rówieśnikami i wychowawcami, ale także okazją do ukazania im wielu wartości, m.in. postawy odpowiedzialności za własne czyny, odpowiedzialności za zwierzęta, którymi się opiekują oraz empatii w stosunku do tych czworonożnych przyjaciół.

   Film opowiada o 12 – letnim chłopcu i jego najlepszym przyjacielu, którym jest pies o imieniu Henry. Niestety chłopiec nigdy nie wie, co kołacze się po głowie zwierzaka, gdy ten do niego szczeka, więc pewnego dnia przeprowadza tajemniczy eksperyment, w wyniku którego między czworonogiem a jego właścicielem nawiązuje się telepatyczna więź. Od tej pory chłopiec słyszy myśli własnego psa, dzięki czemu mogą ze sobą normalnie rozmawiać. To film o wielkiej przyjaźni między człowiekiem i jego psem, której podstawą jest „wzajemne zrozumienie”. Niegdyś sam J. Brzechwa pisał: „Wy nie wiecie, a ja wiem jak rozmawiać trzeba z psem, bo poznałem język psi, gdy mieszkałem w pewnej wsi”.

  Po obejrzeniu filmu uczniowie spędzili jeszcze wspólnie czas w krainie zabaw „Fantazja” oraz mieli okazję skosztowania dań kuchni włoskiej i orientalnej. To był naprawdę miło i ciekawie spędzony czas.

Galeria