P1010166

29 września obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy we wrześniu 2001 r. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. Patronką święta wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele książek napisała z myślą o dzieciach.

Biblioteka szkolna szkoły podstawowej włączyła się w obchody święta i promowała ideę głośnego czytania. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, rozwijają wyobraźnię, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki, pozwalają przeżywać emocje. W bibliotece czytali nauczyciele, uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej, dzieci z przedszkola i świetlicy szkolnej. Wykorzystano książki zakupione do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w którym biblioteka uczestniczyła w latach poprzednich.

Do głośnego czytania zachęcamy dzieci i rodziców cały rok, bo jest ono tym dla umysłu, co gimnastyka dla ciała. „Kto czyta książki – żyje podwójnie” – U. Eco

nauczyciel bibliotekarz

Galeria