1

Jak zawsze na początku nowego roku szkolnego w ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci, najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji.

Prowadzący spotkanie zwracali uwagę na reguły bezpieczeństwa, które należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania. Przypomniane zostały zasady poruszania się po ulicy, poboczu oraz chodniku. Wyjaśniono także kiedy i gdzie mogą dzieci jeździć na rowerze i na hulajnodze. Ponadto podkreślono, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Omówione były sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji. Przypomniano także numery telefonów alarmowych.