„Każdy chciałby choć jeden dzień w roku być Irlandczykiem..."

17 marca obchodzony jest Dzień Św. Patryka, patrona Irlandii.
Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne.
Współcześnie przyjmuje postać wielkich zabaw. W wielu miastach na świecie odbywają się specjalne parady oraz koncerty.
Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy
i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.
W tym roku nie wszyscy uczniowie mogą z nami świętować w naszej szkole. Uczniowie klas IV- VIII oraz LO mogą jednak poczuć irlandzką atmosferę wirtualnie.
Specjalnie dla Was nauczyciele języka angielskiego przygotowali Pokój Niespodzianek, w którym ukryło się wiele ciekawych filmów, gier i quizów przybliżających życie patrona Irlandii oraz tradycje związane z obchodami tego dnia na świecie.
Odszukaj przedmioty charakterystyczne dla Dnia Świętego Patryka i poznaj słownictwo i ciekawostki związane z tym świętem!