Tradycją w naszej szkole stają się spotkania przedświąteczne, które wprowadzają nas w niepowtarzalną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Od ubiegłego roku tym spotkaniom towarzyszą spektakle teatralne, które nie tylko są okazją do obcowania ze sztuką, ale również przypominają nam o wartościach, o których często zapominamy w dzisiejszym świecie.

W tym roku uczniowie klas piątych zaprezentowali spektakl bożonarodzeniowy pod hasłem "Magiczny świat teatru" oparty na motywach baśni H. Ch. Andersena pt. „Dziewczynki z zapałkami są wśród nas”. Spektakl ten był doskonałą okazją do rozmowy o osobach potrzebujących pomocy. Widzowie zostali w ten sposób zachęceni do zastanowienia się, czy w ich otoczeniu są takie osoby i jak można i pomóc. Skupienie i cisza w czasie spektaklu świadczyły o tym, że przesłanie tej baśni, czyli bezinteresowna pomoc potrzebującym, w pełni dotarło do naszej społeczności szkolnej.

Spektakl został przygotowany pod kierunkiem pani Beaty Jaworskiej, pani Agnieszki Jałowickiej oraz pana Karola Chilewicza. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, muzyczne i taneczne na bardzo wysokim poziomie. Całe przedstawienie było bogato przeplatane utworami muzycznymi oraz choreografią taneczną. Premiera spektaklu odbyła się 18 grudnia w naszej szkole. Obejrzeli go uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, dzieci z przedszkola, grono pedagogiczne oraz pracownicy naszej szkoły. Nie zapomnieliśmy również o społeczności lokalnej. Wśród widzów znaleźli się rodzice, przedstawiciele władz lokalnych i miejscowi kombatanci. Występ młodych aktorów został bardzo ciepło przyjęty oraz nagrodzony gromkimi brawami i gratulacjami. Kreacje, które stworzyli na długo zapadną nam w pamięci.