img 20231220 123440

W dniu 18 grudnia br. odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy – „Książka, którą polecam” dla uczniów z klas IV – VIII. Zadaniem uczestników konkursu było zaprezentowanie wybranej książki w taki sposób, by zachęcić innych do jej przeczytania. Wśród prezentowanych książek znalazły się m.in.: „Wnuczka antykwariusza”, „Magiczne drzewo. Gra”, „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Cudowny chłopak”, „11 papierowych serc”, „Moje kocie życie”, „O psie, który dał słowo”, „BFG, czyli Bardzo Fajny Gigant” czy „Miejsca, w których płakałam”. Uczniowie poradzili sobie wspaniale, choć podczas wystąpień towarzyszyła im trema. Ich prezentacje były bardzo ciekawe i z pewnością zachęciły kolegów oraz koleżanki do przeczytania zaprezentowanych książek. Organizatorami konkursu były: pani Beata Jaworska, pani Agnieszka Jałowicka, pani Krystyna Zienkiewicz.

Jury wyłoniło następujących laureatów:

w kategorii klas IV - VI:

I miejsce – Kamil Popek

II miejsce – Patrycja Kulik

III miejsce – Alicja Bednarczyk

Wyróżnienia: Gabriela Guzik i Dominika Smoła

w kategorii klas VII - VIII:

I miejsce – Hanna Nowoświatłowska

II miejsce ex aequo – Anita Kaczmara, Julia Wójciuk

III miejsce – Arkadiusz Dudek

Nagrodzeni uczniowi otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci książek.

Wszystkim laureatom gratulujemy!