082E80B8 D03D 4113 A11C 8706A243F20E

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
    Najważniejsze cele programu ,,Śniadanie daje moc":
      1) Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.
      2) Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.
  Klasa 3 a również wzięła udział w programie edukacyjnym "Śniadanie daje moc".  W październiku mieliśmy kilka lekcji,  podczas których poznaliśmy zasady zdrowego odżywiania. Dowiedzieliśmy się, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia.
   7 listopada dzieci zjadły  wspólnie zdrowe śniadanie. W menu znalazły się pożywne kanapki z ulubionymi dodatkami, jogurty, owoce, warzywa. Popijały sokami oraz wodą. Wspólne posiłek był  dla dzieci świetną zabawą, a zarazem nauką o tym, jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.