Raport Pileckiego Plakat th

29 września uczniowie liceum, łącząc przyjemne z pożytecznym, wybrali się do kina. Wyjazd był okazją do wspólnego świętowania Dnia Chłopaka oraz ogromną lekcją historii i patriotyzmu. Klasy 2, 3 i część klasy 1 wzięli udział w projekcji filmu "Raport Pileckiego", ekranizacji historii życia  żołnierza, konspiratora, działacza ruchu oporu, powstańca warszawskiego i ochotnika  do Auschwitz w jednej osobie. Autora słynnego raportu, dokumentującego niebywałe okrucieństwo, jakiego doświadczyła ludzkość w niemieckim nazistowskim obozie zagłady Auschwitz. Według brytyjskiego historyka Michaela Foota Witold Pilecki był jedną z sześciu najodważniejszych postaci walczących w II wojnie światowej. Seans filmu był niepowtarzalną okazją, by bliżej poznać barwny życiorys ówczesnego rotmistrza (w 2013 roku pośmiertnie awansowanego do stopnia pułkownika) oraz przypomnienie uniwersalnych wartości, którymi powinien kierować się każdy Polak- odwagi, honoru, patriotyzmu oraz solidarności wobec słabszych – wartości, które powinny stać się kompasem moralnym wszystkich uczniów.