Dzi­siaj -
w pia­skach cmen­ta­rzy
po­wię­dły echa strza­łów,
wi­ru­je błę­kit ni­ski jak wczo­raj ła­ska­wy,
jak lu­stro /Tadeusz Gajcy, Wczorajszemu/

IMG 3256

W ostatnią niedzielę, 24 września, przy pomniku na Grabowiec Górze odbyły się gminne uroczystości patriotyczno–religijne upamiętniające zamordowanie żołnierzy polskich.
    Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy II i III szkoły podstawowej, którzy przedstawili te wydarzenia z perspektywy dzieci. Ich historia opowiadała o bohaterstwie polskich żołnierzy w obliczu sił nazistowskich, o zdradzieckiej napaści Sowietów oraz wydarzeniach z ich najbliższej „małej ojczyzny". Najbardziej  poruszającym serca zebranych momentem były piosenki patriotyczne zaśpiewane przez młodych wykonawców. Przesłaniem tegorocznego apelu były słowa „NIGDY WIĘCEJ WOJNY".
   Uczniowie zostali przygotowani przez panią Jolantę Bednaruk vel Bednarczuk oraz panią Jolantę Sieczkowską. Oprawę muzyczną zapewnił pan Karol Chilewicz. Autorką scenariusza była  pani Agata Łaszyńska – Sioma.