8

W dniu 12 czerwca 2023 r. w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkursy przedmiotowe organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w bieżącym roku szkolnym. Podczas tej gali uczniowie naszego liceum w składzie: Marta Nowak, Martyna Winiarska, Karol Litwin, Alan Kusy i Karol Hawro zaprezentowali część artystyczną, którą przygotowali pod kierunkiem pani Beaty Jaworskiej oraz pana Karola Chilewicza. Licealiści zaśpiewali piosenki, zarówno w języku polskim jak i angielskim, a także przekazali laureatom konkursów wiele cennych wskazówek dotyczących rozwijania pasji, talentów czy spełniania marzeń. Młodzież miała więc okazję zaprezentować swoje talenty wokalne, recytatorskie oraz konferansjerskie.

Występ licealistów został bardzo ciepło przyjęty i nagrodzony wieloma brawami oraz gratulacjami od publiczności, wśród której zasiedli, m.in.: Wojewoda Lubelski Pan Lech Sprawka, Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk, Dyrektor Zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie Pani Monika Żur, wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Lublinie, przedstawiciele władz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, laureaci konkursów, nauczyciele oraz dyrektorzy szkół z całego województwa lubelskiego. Podczas gali uczniom towarzyszyli również: Wójt Gminy Grabowiec Pan Bartosz Popek oraz Pani Dyrektor Elżbieta Widyma. W podziękowaniu za uświetnienie swoim występem tej uroczystości uczniowie otrzymali także od Pani Kurator drobne upominki.

Jak widać nasi licealiści nie tylko osiągają sukcesy w różnorodnych konkursach, ale również wspaniale prezentują się na scenie. Występ na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim stanowi jedno z ich wielu dokonań artystycznych.