340077208 619286130085376 8541148917248162083 n

Światowy Dzień Ziemi obchodziliśmy 21 kwietnia br. pod hasłem: „Inwestujmy w naszą planetę". W ramach promocji postaw proekologicznych uczniowie naszego liceum podjęli różne działania na rzecz ochrony środowiska:

- Przygotowali plakaty informujące jak dbać o planetę, które rozwiesili w klasach  liceum oraz na korytarzu szkolnym.

- Wzięli udział w różnych akcjach towarzyszącym obchodom Dnia Ziemi. Jedną z nich była akcja „Sprzątamy dla Polski" organizowana przez Stowarzyszenie „Dla Polski". W ramach tej akcji uczniowie pozbierali śmieci z terenu „Góry Zamkowej" w Bronisławce. Zebrane odpady zostały posegregowane na poszczególne frakcje i przekazane do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Grabowcu.

- Kolejną akcją w której wzięli udział nasi uczniowie, była w debata ekspercka transmitowana na żywo  przez Wydział Nauki o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie na temat wpływu trzęsień ziemi na społeczeństwo i środowisko obszarów dotkniętych kataklizmem (Turcja 2023).