IMG 20221125 132254

Piątkowy  dzień 25 listopada br. upłynął w niecodziennej, magicznej atmosferze. Tego dnia wychowawcy świetlicy zaprosili uczniów do wspólnej zabawy andrzejkowej, pokazując w ten sposób zwyczaje kultywowane przez ich rodziców, dziadków i pradziadków. W dawnych czasach andrzejki były jedną z ważniejszych dat w kalendarzu, a odprawiane wróżby traktowano z wielką powagą.  Spośród wielu andrzejkowych wróżb do naszych czasów przetrwały dwie najważniejsze. Pierwsza to przestawianie butów-dziewczyna, której but pierwszy przekroczy próg najwcześniej wyjdzie za mąż. Dzisiaj nie traktujemy andrzejkowych wróżb tak poważnie, jak kiedyś. Wróżenie to przede wszystkim dobra zabawa, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie przebywający w tym czasie w świetlicy. Wspólnie losowano przedmioty z zawodami, wybierano imię z serca, losowano szczęśliwą liczbę. Na koniec przekładano buty za próg.  Wszyscy wspaniale się bawili. Mamy nadzieję, że ten dzień dostarczył dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń.

Nauczyciele świetlicy :

Pani Arleta Margol i Pani Barbara Kondrat