IMG 20220921 105813

21 września 2022 r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w przedsięwzięciu „Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość”, którego celem jest promocja kształcenia zawodowego w branżach i kierunkach zgodnych z aktualnymi potrzebami rynku pracy. Uczniowie wzięli udział w pokazach zawodów, w których kształcą szkoły ponadpodstawowe (publiczne i niepubliczne) funkcjonujące na terenie miasta Zamość i w powiecie zamojskim. Wydarzenie zostało zorganizowane na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu.

Po zakończeniu pokazów uczniowie wraz z opiekunami – panią Hanną Pedowską, panią Agnieszką Jałowicką i panią Iwoną Kulik – udali się do kina na film pt. "Orlęta. Grodno'39". „Orlęta” to pierwszy film o agresji wojsk sowieckich na Polskę we wrześniu 1939 r. przedstawiający historię heroicznej walki cywilnych mieszkańców Grodna, w dużej mierze harcerzy i młodzieży szkolnej, z rosyjskim najeźdźcą.