Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
    •     

Rekrutacja 2020/2021

 

Drodzy Rodzice

Druki wniosków i zgłoszeń do poszczególnych placówek pozostają bez zmian. Zmianie ulega forma składania wniosków i zgłoszeń a także niezbędnych dokumentów.

Co należy zrobić aby zaopatrzyć się w druki? Można to wykonać w dwojaki sposób:

Ściągając na swój komputer druk, który następnie można wypełnić elektronicznie. Po otwarciu, druk można wydrukować, wypełnić ręcznie (oczywiście czytelnie). Druk wypełniony elektronicznie, w komputerze, także należy wydrukować. Oba wypełnione dokumenty należy podpisać.

Jak zmienić papier w wersję elektroniczną? Papierowy, podpisany dokument (wniosek, zgłoszenie także inny zewnętrzny dokument) należy przygotować do elektronicznego przesłania. Najbardziej rozpowszechnioną metodą przekształcenia dokumentu papierowego na wersję elektroniczną jest jego zeskanowanie. Po zeskanowaniu (najlepiej w formacie *.pdf) należy dokument nazwać i zapisać w komputerze. Przygotowany w ten sposób dokument lub dokumenty należy przesłać do Zespołu Szkół w Grabowcu. Proponujemy najprostszą metodę przesłania – pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . W temacie wpisujemy co przesyłamy, np.: Wniosek o przyjęcie do przedszkola. W treści proszę opisać co przesyłamy, jakiego dziecka dotyczą dokumenty, inne informacje i wpisujemy swoje imię i nazwisko. Proszę nie zapomnieć załączyć plików z przygotowanymi dokumentami.

A co jak nie mamy komputera, drukarki, skanera, konta mailowego? W tym trudnym dla nas wszystkim czasie pomagajmy sobie. Nie zapominajmy przy tym o odpowiedzialnym zachowaniu: pozostajemy w domu, kontaktujemy się „zdalnie” np. przez telefon. Przede wszystkim powiadommy rodziców którzy mieli zamiar zapisać dziecko do przedszkola, do „zerówki” czy do I klasy o terminie składania wniosków i zgłaszania oraz o elektronicznym przesyłaniu dokumentów. Wydrukujmy potrzebne druki i informacje lub telefonicznie porozmawiajmy o tym co należy przygotować. Wydrukowane druki przekażmy z zachowaniem ostrożność: przez skrzynkę na listy, pozostawiając w umówionym miejscu. Najlepiej zabrać te druki po pewnym czasie – kilka godzin, następny dzień. Po wypełnieniu druków i podpisaniu można je odwrotnie przekazać osobie od której to otrzymaliśmy, aby je „obsłużyć” – zeskanować i wysłać.

Nie mamy skanera? Wypełnione i podpisane druki trzeba sfotografować telefonem i przesłać osobie, która będzie mogła „przerzucić” do komputera i obsłużyć jak powyżej zostało opisane.

UWAGA! Dokumenty, których elektroniczne wersje zostały wysłane mailem, należy zachować. Te oryginały trzeba będzie złożyć do sekretariatu Zespołu Szkół w Grabowcu, z chwilą „otwarcia” szkół.

 

 

 

 

 

 

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB