Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

fot

           W poniedziałek 8 grudnia naszą świetlicę odwiedził emerytowany górnik Kopalni Węgla Kamiennego „Piast”, pan Marian Cholewa. Nasz gość bardzo ciekawie opowiadał o ciężkiej pracy w kopalni oraz niesamowite legendy związane z pracą pod ziemią. Na prośbę dzieci zaprezentował elementy munduru górniczego, które wzbudziły ogromne zainteresowanie. Przy okazji dzieci dowiedziały się, że kolory pióropuszy oznaczają stopnie górnicze. Zaproszony gość wyjaśnił, dlaczego święto górników nazywane jest „Barbórką” oraz przypomniał wszystkim o niebezpieczeństwach grożących górnikom podczas ich pracy.

 

 

         Pan Marian chętnie odpowiadał na pytania dzieci, których było mnóstwo, a dotyczyły wszystkiego, co łączy się z pracą górnika. Najwięcej pytań dotyczyło jednak zwierząt żyjących w kopalni, m.in. myszy, szczurów i koni (dawniej). Podczas spotkania, które przebiegało w miłej i wesołej atmosferze, nie zabrakło również wspólnego śpiewania piosenek górniczych. Na zakończenie wszyscy mieli okazję przymierzyć mundur naszego gościa.

 

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB