Spotkania w bibliotece

„Biblioteki szkolne rządzą"

11149586 916389618396654 6249814837106442821 n

Pierwszego października br. uczniowie 1B gimnazjum głośnym czytaniem książki Doroty Terakowskiej „Władca Lewawu" rozpoczęli obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Święto to, ustanowione w 1999 r. z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotekarstwa Szkolnego, obchodzono początkowo w czwarty poniedziałek października. Jednak ze względu na jego rosnącą popularność podjęto decyzję o rozszerzeniu świętowania na cały miesiąc. Główny cel przedsięwzięcia to przede wszystkim zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce oraz rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Nasza biblioteka już od kilku lat systematycznie włącza się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne hasło obchodów brzmi „Biblioteki szkolne rządzą". Zapraszamy do wypożyczania ulubionych książek oraz korzystania z pomocy dydaktycznych oferowanych przez bibliotekę szkolną.