„Bieg po zdrowie”

okadka caa

Uczniowie klasy IV b szkoły podstawowej rozpoczęli realizację antytytoniowego programu edukacji zdrowotnej ,,Bieg po zdrowie". Głównym celem programu jest: opóźnienie lub zapobieżenie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego, zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów. Program został opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Zdrowia. Szkolnym koordynatorem programu jest p. Marzena Salińska.