Ja i mój uśmiech – program edukacyjny w szkole podstawowej

Uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu realizują program edukacyjny „Ja i mój uśmiech".  Celem programu jest edukacja dzieci w wieku szkolnym w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej.  Program ten powstał  we współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża, Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz firmy WRIGLEY Poland.

W ramach tego programu podczas godzin z wychowawcą odbywają się zajęcia, które mają  na celu pokazać dzieciom jak dbać o zęby, by były piękne i zdrowe. Dzieci poznają budowę zębów oraz  cztery kroki dbania o zęby. Dowiadują się  o potrzebie regularnych wizyt u stomatologa, poznają  choroby zębów i dziąseł. Każdy uczeń  otrzymał  zeszyt edukacyjny, który ma  charakter interaktywny – zawiera gry i zabawy oraz ćwiczenia. Dzięki  przejrzystej i kolorowej publikacji uczniowie mogą w ciekawy sposób poznać zasady oraz zalety dbania o piękny uśmiech.