Nie pal przy mnie, proszę - program edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I-III szkół podstawowych

nie pal

W okresie od listopada 2014 r. do maja 2015 r. nasza szkoła przystąpiła do V edycji programu antynikotynowego  pt. ,, Nie pal przy mnie, proszę", który jest skierowany do uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej i ich rodziców .

ZAŁOŻENIA OGÓLNE;

Program ma charakter profilaktyczny, a w realizacji treści zastosowane zostaną głównie metody aktywizujące dostosowane do wieku dzieci. Program zawiera uporządkowane treści dotyczące zdrowia, a zostaną one zrealizowane na pięciu zajęciach warsztatowych.

GŁÓWNY CEL PROGRAMU;

Wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy oraz zwiększenie odpowiedzialności za własne zdrowie.

CELE SZCZEGÓŁOWE;

- Uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia.

- Kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie.

- Uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia.

- Uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu tytoniowego związane z biernym paleniem.

- Wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.

STRUKTURA PROGRAMU;

Program będzie realizowany na pięciu zajęciach warsztatowych o następującej tematyce:

1) Co to jest zdrowie?

2) Od czego zależy nasze zdrowie?

3) Co i dlaczego szkodzi zdrowiu?

4) Co robić, gdy moje życie jest zagrożone?

5) Nie pal przy mnie, proszę!

Koordynator programu

Lucyna Marnik

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ W RAMACH PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO

1

Informacja z realizacji programu edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej

Nie Pal Przy Mnie, Proszę”

Uwaga! Konkurs!

„Nie pal przy mnie, proszę”

Koordynator programu edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I-III szkół podstawowych „Nie pal przy mnie, proszę” zaprasza do wzięcia udziału w konkursach – plastycznym i literackim poświęconych tematyce antynikotynowej.

Poniżej prezentujemy regulaminy konkursów.

Regulamin konkursu literackiego Nie pal przy mnie, proszę

Regulamin konkursu plastycznego Nie pal przy mnie, proszę

Happening  „Nie pal przy mnie, proszę”

Podsumowanie konkursów „Nie pal przy mnie, proszę”