Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Projekt „2014! Młodzi dla Wolności”


Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu

w roku szkolnym 2013/2014

 

 

  Logo

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu

w roku szkolnym 2013/2014

 

z inicjatywy Kancelarii Prezydenta RP i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Organizatorzy: Ośrodek Rozwoju Edukacji i Biblioteki Pedagogiczne

 

Uczestnicy to uczennice klasy IA: Magdalena Bernard, Malwina Gmitrowicz, Żaneta Góra, Karolina Popek, Klaudia Pieczykolan i Magda Tuniak.

Opiekun projektu – Teresa Goździejewska

Cele konkursu:

  • Zachęta uczniów, nauczycieli i środowiska lokalnego do włączenia się 
    w obywatelskie obchody Święta Wolności – rocznicy 4 czerwca 1989 roku.

  • Przybliżenie historii najnowszej - wiedzy o czasie przełomu; zdobycie wiedzy na temat: co wydarzyło się w 1989 roku w Grabowcu i na terenie gminy?

 


 

Podsumowanie projektu „2014! Młodzi dla Wolności”

IMG 2386

 

Prezentacja "4 CZERWIEC 1989"

kocham wolność.mp3

 

 

4 czerwca br.  nasza szkoła włączyła się w ogólnopolskie obchody „Święta Wolności”. Imprezę rozpoczęła piosenka „Mury” z repertuaru Jacka Kaczmarskiego, uważana za hymn „Solidarności”. Następnie uczennice klasy IIA – Martyna Borkowska i Marzena Prokop - przedstawiły prezentację  opowiadającą o minionych dwudziestu pięciu latach życia w wolnej, demokratycznej Polsce. Następnie uczennice klasy IA biorące udział w projekcie „2014! Młodzi dla Wolności” – Magda Bernard, Malwina Gmitrowicz, Żaneta Góra, Karolina Popek, Oliwia Szczuka i Magda Tuniak zaprezentowały efekty swojej pracy, czyli film prezentujący sondę uliczną nagraną w lutym br., której pytania dotyczyły zagadnień związanych z przełomem politycznym w roku 1989. Potem przedstawiono przegląd zapisów i fotografii zawartych w lokalnych kronikach: Urzędu Gminy 
w Grabowcu, Parafii św. Mikołaja, Szkoły Podstawowej, Internatu działającego przy Liceum Ogólnokształcącym oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Grabowcu.
 

Motywem muzycznym kończącym spotkanie była piosenka „Kocham wolność” z repertuaru „Chłopców z Placu Broni” w wykonaniu chórku i zespołu muzycznego pracującego pod kierunkiem pana Karola Chilewicza. Oprawa plastyczna przedstawienia to efekt współpracy szkoły z pracownikiem Gminnego Ośrodka Kultury – panią Katarzyną Sawicką.

Nasze świętowanie, którego odbiorcami była młodzież gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych,  połączono z niemieckim  „Dniem Wolności - Tag.der Freiheit”, czyli akcją  organizowaną przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży, która to instytucja ufundowała upominki dla  uczniów biorących udział zarówno w konkursie na prezentację multimedialną jak i uczestniczących w projekcie. Opiekunem projektu  jest pani Teresa Goździejewska.

 

 

 


 

Zadania: 2.  Przegląd zapisów kronikarskich

 


 

Zasady dodawania komentarzy

Dodanie komentarzy jest dostępne dla wszystkich czytelników bloga. Wymagane jest podanie imienia i adresu email. Podanie maila nie jest wymagane - mail nie będzie widoczny w treści komentarza.

Aby uniemożliwić zautomatyzowane wypełnianie formularzy, konieczne było wprowadzenie zabezpieczenia w postaci tzw. captcha - przed opublikowaniem komentarza konieczne jest wpisanie kodu z obrazka.

Komentarze są publikowane automatycznie, ale podlegają mederacji i w przypadku naruszenia niniejszego regulaminu mogą w dowolnej chwili zostać zmienione przez administratora bloga lub usunięte.

Komentarze powinny być związane z tematyką bloga.

Dodawanie linków w komentarzach jest dozwolone, o ile nawiązują do tematyki bloga lub dyskusji.

Niedopuszczalne jest zamieszczanie wypowiedzi, które:
- obrażają autora bloga, czytelników lub komentujących;
- są sprzeczne z prawem;
- naruszają powszechnie przyjęte zasady moralne;
- zawierają wulgaryzmy;
- propagują przemoc, nienawiść rasową lub religijną lub są w inny sposób naganne;
- zawierają reklamę;
- są spamem.

W przypadku częstego łamania regulaminu przez danego użytkownika, autor bloga może zablokować możliwość dodawania komentarzy.

Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności, za treści opublikowane przez użytkowników - odpowiedzialność za treść komentarzy ponosi wyłącznie autor komentarza.

Regulamin może ulec zmianie w dowolnej chwili.

Zachęcam do dodawania konstruktywnych komentarzy. Wszelkie uwagi, dyskusje, wpisy własne, związane z treścią moich artykułów, są bard

 

Zadania: 1. Sonda uliczna. 

 

  

 

Autorki:

Uczennice kl. IA Gimnazjum Zespołu Szkół  im Henryka Sienkiewicza W Grabowcu

Opiekun projektu:

Teresa Goździejewska


Blog - Projekt „2014! Młodzi dla Wolności”

 

Zapraszamy do dodawania swoich komentarzy

 

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB