Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wydarzyło się w roku szkolnym

x ogolnopolski konkurs poetycki

Paulina Gmitrowicz, uczennica klasy IIB gimnazjum została laureatką X Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Stanisława Czernika „Okolice Poetów” w Ostrzeszowie.  Opiekunem uczennicy jest pani Maria Kozar – nauczycielka języka polskiego. Wręczenie nagród odbędzie się 21 czerwca. Organizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostrzeszów im. Stanisława Czernika. Więcej informacji na stronie:www.bp.ostrzeszow.pl

 


DyplomDSC03241

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

         Uczniowie klasy IV a i IV b spotkali się z wójtem Gminy Grabowiec panem Tadeuszem Goździejewskim, który zapoznał ich z zasadami funkcjonowania Urzędu Gminy, kompetencjami i zadaniami. Wizytę w Urzędzie Gminy zorganizowały wychowawczynie klas czwartych  - pani Zofia Bednarczuk i pani Marzena Salińska.

 


 

Uczniowie naszej szkoły: Igor Karczmarz (kl. IVb), Oliwia Adamczuk (kl. IVb) i Bartłomiej Widyma (kl. IVb) zostali wyróżnieni w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi - Nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu” organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Dyplom 1 Dyplom 2Dyplom 3


Marzena Prokop i Martyna Borkowska – uczennice klasy II A gimnazjum wzięły udział w X Konkursie „W kręgu Pana Tadeusza” organizowanym przez Zespół Szkół w Białopolu.

Dyplom

Podziękowanie


 

W dniach 23 – 25 maja br. w Bydgoszczy odbywał się XXII Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich. W Zlocie – jak co roku – uczestniczyła delegacja z naszej szkoły: Anna Diduch (kl. III A), Monika Cieszewska (kl. III B) oraz pani Teresa Goździejewska.

            W programie Zlotu znalazły się m.in.: Msza św. w kościele pw. Apostołów Piotra i Pawła, złożenie kwiatów pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza, uroczysta gala z zaproszonymi gośćmi w sali koncertowej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, spotkanie z panią Anną Cybulską – autorką książek o Henryku Sienkiewiczu, wycieczki krajoznawcze, koncert zespołu „ROAN” na Wyspie Młyńskiej, impreza plenerowa.

            W czasie Zlotu wręczone zostały nagrody w okolicznościowych konkursach. W konkursie plastycznym „Ulubieni bohaterowie utworów Henryka Sienkiewicza” wyróżnione zostały prace Małgorzaty Matwiejczuk (kl. VIa) i Moniki Kołtun (kl. Va), opiekun: pani Zdzisława Tracz-Mardofel. W konkursie literacko-plastycznym „20 lat minęło…” wyróżniona została praca Aleksandry Jabłońskiej (kl. IIA), opiekunowie: pani Teresa Goździejewska.

         

Dyplom Dyplom 1

Dyplom 2 Dyplom 3

 

   Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu ze Zlotu w szkolnej galerii zdjęć

 

 


 

IMG 4316

                     22 maja mieliśmy okazję być już po raz drugi gospodarzami II Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej. Uczestnicy z wielu szkół zaprezentowali sie w wielu pięknych piosenkach. Jury oceniało poprawność językową, dykcję, interpretację, walory głosowe, poczucie rytmu oraz ogólny wyraz artystyczny. Przyznano nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum. W kategorii szkoła podstawowa pierwszą nagrodę zdobyła nasza uczennica Oliwia Adamczuk (kl. IVb), która zaśpiewała piosenkę Celine Dion „My heart will go on”. II miejsce przyznano Michałowi Rymarskiemu a trzecie zespołowi „Little Beat” z Zespołu Szkół w Wojsławicach Kolonii. Wyróżniono naszą koleżankę Paulinę Czerwińską (kl. IVb). W kategorii gimnazjum laureatką konkursu została Milena Seredowska (gimnazjum Wojsławice). Drugą nagrodę zdobyła Agata Buta z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie. Trzecie miejsce wywalczył zespół „Hope” z Zespołu Zzkół w Wojsławicach. Wyróżniono Aleksandrę Gil z gimnazjum w Średnim Dużym. Jedną z dodatkowych atrakcji konkursu był występ Szkolnego Koła Teatralnego w Języku Angielskim z przedstawieniem „Little Red Riding Hood” na podstawie scenariusza p. Aleksandry Chilewicz. W czasie obrad jury, uczestnicy spróbowali swoich sił w rywalizacji karaoke, która okazała się świetną zabawą. 

Gratulujemy laureatom,  dziękujemy za wspaniałą zabawę i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w szkolnej galerii zdjęć. 


             

           Sylwia Rachańska, uczennica klasy Vb została laureatką XXI Diecezjalnego Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła „Liturgia – szczytem i źródłem działalności Kościoła” w roku szkolnym 2013/2014. Nagrodą w konkursie jest kilkudniowa wycieczka śladami św. Jana Pawła II. Sylwii gratulujemy wiedzy oraz nagrody i życzymy dalszych sukcesów.

zdjęcie

dyplom


               IMG 2322

           

            Żaneta Góra, uczennica klasy IA gimnazjum została wyróżniona za udział w Powiatowym Międzyszkolnym Konkursie Literackim „XII Spotkanie z Mitologią” organizowanym przez Gimnazjum Nr 2 im. Jana Zamoyskiego XVI Ordynata w Zamościu. Uczennicę do konkursu przygotowywała pani Teresa Goździejewska, nauczycielka języka polskiego w gimnazjum.

 


 

Czytaj więcej...

                Tytuł finalistki XXI Diecezjalnego Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła „Liturgia – szczytem i źródłem działalności Kościoła” w roku szkolnym 2013/2014 uzyskała Sylwia Rachańska, uczennica klasy Vb.

Dyplom-Diecezjalny Konkurs Wiedzy09 o Biblii i Historii Kościoła


Podkategorie

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB