Świąteczne przedstawienie „Dziadek Mróz”

Utworzono: sobota, 21, grudzień 2019

Świąteczne przedstawienia w naszej szkole to już tradycja. W tym roku uczniowie klasy VII a, pod kierunkiem pani Beaty Jaworskiej, wystawili spektakl, na motywach jednej z najpiękniejszych baśni rosyjskich, zatytułowany „Dziadek Mróz”. Przepiękna baśń opowiada o zarozumiałym młodzieńcze Iwanie i pięknej dziewczynie Nastii. Jak co roku, nie zabrakło wartościowego przesłania, które niosła ze sobą sztuka. Tym razem młodzi aktorzy zwrócili uwagę na to, że warto być dobrym dla ludzi, współczuć im i pomagać, ponieważ dobro, wcześniej czy później, do nas wróci.

Piękna scenografia przygotowana przez panią Zofię Greniuk, oprawa muzyczna w wykonaniu pana Karola Chilewicza i uczennicy liceum Oliwii Adamczuk oraz przepiękne, oryginalne i barwne stroje młodych aktorów, wykonane przez panią Grażynę Demczuk i panią Zofię Greniuk  - wszystko to nadało wydarzeniu wyjątkowego uroku. Wspaniałym dopełnieniem był rosyjski taniec „kazaczok” w rytm ludowej pieśni „Kalinka”, w wykonaniu uczniów, którzy przygotowywali się pod kierunkiem pani Hanny Pedowskiej. Publiczność była zachwycona występem, nagradzając aktorów gromkimi brawami. Nie zabrakło gratulacji i słodkich upominków od pani dyrektor Elzbiety Widymy oraz zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in. wójt gminy pan Bartosz Popek, przewodnicząca Rady Gminy pani Elżbieta Czata, przewodnicząca Komisji Oświatowej pani Małgorzata Szajuk, przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewelina Kołodziej, p.o. dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Grabowcu pani Katarzyna Kasprowicz-Motowidło, radny powiatowy pan Krzysztof Kostrubiec, prezes Gminnego Koła Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych pan Henryk Kozar. Swoją obecnością zaszczycili nas także emerytowani nauczyciele naszej szkoły oraz rodzice, których zaangażowanie w przygotowanie spektaklu było bezcenne.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z przedstawienia w szkolnej galerii zdjęć